Jobb egyénileg, mint csoportosan

Bár a legtöbb motivációs szöveg a csapat- vagy csoportmunkát részesíti előnyben az egyéni megoldások helyett, a nyelvtanulásnál más a helyzet. Sokkal többet fejlődhetünk, ha egyedül utazunk, ráadásul a kultúrát is jobban megismerhetjük a szakértők szerint. Persze nagyon jó, hogy most az állam támogatja a nyelvtanulást, de csupán egy jó bulinak vagy osztálykirándulásnak ez túl értékes lehetőség. Inkább legyen hasznos is!

Érezhető fejlődést jelenthet a diákok nyelvtudásában a két hét külföldön töltött idő a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete szerint. Berényi Milán elnök szerint a tanulás szempontjából fontos, hogy a 9. és 11. évfolyamos diákok helyi családoknál szállhatnak meg.

„Természetesen sokat ér” – értékelte a külföldi nyelvtanulás lehetőségét Berényi Milán, hozzátéve: bár azoknak is hasznos lehet, akik nyelvismeret nélkül vágnak neki egy ilyen útnak, de ár-érték arányban nem jönnek ki annyira jól, mint akik már tanultak valamilyen idegen nyelvet. A 9. és 11. évfolyamos diákok már vannak olyan szinten, hogy profitálni tudjanak belőle. „Olyan lehet, mint a nyelvtanulás szakmai gyakorlata” – fogalmazott.

Az, hogy a fiatalok családoknál laknak majd, a legjobb megoldás, hiszen így idővel gondolkodni is az adott nyelven fognak – hangsúlyozta. Sokat segítene még, ha minél kevesebbet tudnának magyarul kommunikálni a kint töltött idő alatt.

Berényi Milán hozzátette: a fejlődéshez minimum két hét kint töltött idő szükséges, az ilyen nyelvtanfolyamok pedig 2-4 hétig tartanak. Ha valaki ezt kevésnek érezte, és újból ki szeretne menni, érdemes figyelembe venni, hogy egy ilyen kurzus nem olcsó, körülbelül 500 ezer forintba kerül – hívta fel a figyelmet.

Mint mondta, egy ilyen nagy volumenű programnál nincs más megoldás, mint csoportokban kibuszoztatni a diákokat, a hatékony azonban az lenne, hogy a gyerekek egyedül vagy kettesével kerülnek nemzetközi közegbe.

Rozgonyi Zoltán ugyanakkor elismerte, hogy nem haszontalan ez az eljárás sem. A Nyelvtudásért Egyesület elnöke azzal is egyetért, elfogadhatatlan az, hogy a ma felsőoktatásban tanuló hallgatók közül sokan nem rendelkeznek nyelvvizsgával és megfelelő nyelvtudással sem. Mint mondta: a szakma egyöntetűen egyetért abban, hogy bemeneti követelménnyé kell tenni a nyelvvizsgát.

HOGYAN
VÁLASSZUNK
NYELVISKOLÁT?
Iratkozz fel, és tudd meg ingyenes, 5 napos
hírlevél-sorozatunkból!
Hirdetés
Hirdetés