5+1 nyelvtanulási applikáció, amivel biztos nem lősz félre

Akár angol, német, francia, vagy egyéb idegennyelvi tudásra vágyunk, mindenképpen meg kell dolgoznunk azért, hogy a kiválasztott nyelvet elsajátíthassuk. Ez a munka sohasem egyszerű: sok időt, kitartást, és türelmet igényel. A tanulást azonban nagyban megkönnyítheti a mai modern technológia, hiszen már nem csak hanganyagok után mondhatjuk vissza a különböző szavakat és kifejezéseket, de az okos világnak hála, különböző telefonos applikációkkal is tornáztathatjuk az agyunkat a nap bármely szakában. Cikkünkben most öt különböző alkalmazást mutatunk be, amelyekkel könnyedén megtanulhattok szinte bármilyen nyelven.

Az egyik legnépszerűbb nyelvtanulási applikáció, a Duolingo, 34 nyelv elsajátítását teszi könnyebbé. A világszerte több mint 100 millió felhasználóval rendelkező alkalmazást a Google a legjobb nyelvtanuló appnak választotta 2013-ban, és népszerűsége azóta is töretlen. Nem véletlen, hiszen egyszerre fejleszti a beszédkészséget, az írásbeli és hallás utáni szövegértést, a nyelvtani tudást, valamint a fordítás is gyakorolható a segítségével. Mi több, egyszerre két idegennyelv is tanulható vele. A témakörök szelektálhatók, a tesztek előzetes kitöltésével pedig az aktuális nyelvi szintednek megfelelően tudsz gyakorolni a Duolingo-val. Ugyanakkor a felsőfok és az anyanyelvi szint elsajátításához nem ez a legmegfelelőbb applikáció. Ha azonban a középszint elsajátítása a cél, a Duolingo tökéletes választás. A nyelvtanulást a napi időbeosztásodhoz igazíthatod, és többször is gyakorolhatod egy adott lecke feladatait, amelyeket a program a nehézségeid szerint állít össze. A kitűzött célok teljesítéséért bónuszpontokkal jutalmaz az app, azokat pedig szabadnapok kiváltására használhatod fel. A nyelvtudási szintedről bizonyítványt is kaphatsz, amellyel leendő munkaadódnak imponálhatsz a LinkedIn profilodon.

A Busuu nevű alkalmazás, habár a Duolingoval ellentétben csak 12 nyelvben tudja segíteni a fejlődést, egyedülálló technikával kompenzálja számbeli hiányosságait. Legyen álmaid úticélja Anglia, Franciaország, Németország, vagy akár az Egyesült Államok, a Busuu segítségével csereprogam, drága repülőjegy és szállás, valamint turistavízum nélkül is szinte bárhova eljuthatsz, hogy élesben gyakorold az adott idegen nyelvet. Az alkalmazásban tesztek kitöltése nélkül, már a kezdetekkor kiválaszthatod, hogy milyen szinten beszélsz, ezt követően pedig másokkal kommunikálhatsz a világ bármely tájáról, így fejlesztve írásbeli, és szóbeli tudásodat. Ennek köszönhetően búcsút inthetsz a leblokkolás gondolatának is, és bátran vághatsz bele éles helyzetekbe.

Szintén a közösség erejét használja ki a Quizlet nyelv -és szótanuló app, amelyet napi szinten több, mint 10 millióan használnak. Lényege, hogy a felhasználók folyamatosan újabb és újabb szókártyákat töltenek fel, amelyeket bárki használhat, és bővítheti is azokat. A kártyák egyik felén maga a szó, a másik felén pedig annak defíniciója található, ugyancsak a megtanulandó nyelven. Te magad is tölthetsz fel szókártyákat, de kezdésképp elég, ha rákeresel olyan témákra, amelyekre szükséged van, és máris a már meglévő mappák tömkelege tárul eléd. A szavakat négyféleképpen memorizálhatod: az egyik, és egyben legegyszerűbb, hogy a kártyákon kattintással váltasz oldalt. Ezt követően eldöntheted, hogy a program később újra feldobja-e a kártyát vagy se. Egy másik verzió, hogy az alkalmazás szóról szóra, automatikusan forgatja a kártyákat. A harmadik lehetőség már a memóriádra épít: adott képek, vagy definíciók alapján neked kell beírni az adott szót, míg a negyedik opciónál időre kell összepárosítanod a szavakat a jelentésükkel. Végül kitölthetsz kvízeket, játszhatsz igaz/hamis játékot, és részt vehetsz teszten, amelynek során vegyes feladatokkal ellenőrízheted tudásodat.

Ugyancsak hasznos szótanuló applikáció lehet a Memrise. Ennek az alkalmazásnak elengedhetetlen eleme a vizualitás és a humor. Hasonlóképpen szókártyákkal működik, mint a Quizlet, azonban kiemelkedik különleges szógyűjteményeivel, amelyek nagyban segítik a tanulandó nyelv szakzsargonjainak megértését. Mi több, a Memrise adatbázisában többek között olyan gyűjteményekkel találkothatsz, amelyek a Harry Potter kötetek fordításából származnak. A fiatalok legnagyobb örömére vicces mémekkel teszi még szórakoztatóbbá a tanulást az alkalmazás, amelynek segítségével ma 20 nyelv szavait sajátíthatod el. Ha pedig még több vizuális és szórakoztató elemre vágysz, a FluentU tökéletes kiegészítése lehet az eddig felsorolt akalmazásoknak. Segítségével könnyűzenei klipeken és filmelőzeteseken keresztül ismerhetjük meg a különböző kultúrákat és a hozzájuk tartozó idegen nyelveket. A tanulás hatékonyságát a több ezer vicces, vagy épp dokumentarista jellegű videó garantálja: a feliratokhoz tartozó szavaknak a magyarázatát és példamondatait egy érintéssel elérjük.

Eggyel profibban

Nyelvtanulás során nagy előny, ha anyanyelvi szaktanárral készülsz, ám ehhez biztosnak kell lenned az addig elsajátított nyelvtudásodban. Ha már középszint tájékán beszélsz, és nem rémít el a közvetítő nyelv hiánya, ám tanárhoz mégsem mennél, akkor az egynyelvű Rosetta Stone a te alkalmazásod. Az amerikai számítástechnikai magazinok többször az év applikációjának választották, nem véletlenül: segítségével több mint 20 nyelven tanulhatsz, az előfizetők pedig anyanyelvi oktatókkal kezdeményezhetnek szóbeli beszélgetést. Ha pedig nagy utazó vagy, a Rosetta rendelkezik egy kifejezetten kalandorok számára kialakított gyors és ingyenes eszköztárral az alapvető szavakhoz és mondatokhoz.

HOGYAN
VÁLASSZUNK
NYELVISKOLÁT?
Iratkozz fel, és tudd meg ingyenes, 5 napos
hírlevél-sorozatunkból!
Hirdetés
Hirdetés